Židle do kanceláře – jak vybrat tu pravou?

posted in: Nezařazené | 0

Síťované křeslo do kancelářeJak najít tu nejlepší kancelářskou židli, která vám bude sloužit dlouhé roky a nebudou vás z ní bolet záda? Jak koupit tu správnou a neprohloupit? To vám dnes poradíme.

Při výběru musíte zohlednit hned několik parametrů:

  • velikost,
  • variabilnost,
  • funkce,
  • materiály,
  • a samozřejmě cena.

Jak ji vybrat?

Začneme od začátku – velikost je klíčová. Při výběru musíte zohlednit dobu, jakou strávíte denně na židli. Pro delší sezení vám doporučujeme širší sedáky a profilovaná záda. Zdá se to jako maličkost, ale díky tomu můžete částečně omezit zbytečné bolesti zad při špatném sezení v kanceláři.

Ohledně variabilnost a funkcí: může daná židle změnit svou výšku? Má nastavitelné područky, nebo rovnou odstranitelné? Můžete se na ní bezpečně houpat a tím nechat odpočinout nohy i hlavu? Má upravitelný podhlavník – nebo vůbec jakýkoliv?

Opora zad je důležitá

A nakonec si musíme položit otázku – můžete upravovat pevnost zad a oporu beder? To je také důležitá součást. Samozřejmě, pokud bude mít židle všechny tyto zdravotní vymoženosti, tak rozhodně nemůže stát pár tisíc.

Moderní židle do kancluAle vězte, že v kanceláři trávíte třeba třetinu dne a pětinu týdne. A to je opravdu hodně a hodně prosezených hodin. Možná by nebylo na škodu investovat do svého zdraví – a to nejenom toho fyzického, ale i psychického

Výběr mezi materiály…

Mezi moderními materiály rozhodně počítáme prodyšnou síťovou textiíli, pravou kůži i koženku. Každé materiály mají svý výhody a nevýhody. Síťovina umožní vašemu tělu dýchat, lehce se čistí… Ale nedá vám tak dobrou oporu zad a boků (s vloženými klíny pro rovné sezení), jako například ryze kožené křeslo. To má například oproti o hodně levnější kožence mnohem větší životnost.

Ale vzhledem k tomu, že každá „mince má rub i líc“, tak je zde výrazný rozdíl. A nejspíše tušíte, že bude v ceně. Ano kožená stolička je výrazně dražší – ale o to kvalitnější. Rozhodnutí je na vás. Tak která konferenční/kancelářská židlička to bude?