Výhody a zápory rohových sedacích souprav…

posted in: Nezařazené | 0

Jaké mají plusy a mínusy tyto netradičně tvarované soupravy na sezení? Do jakých interiérů se hodí? A můžete je kombinovat například s podnožkami či taburetkami? Na to vám dnes s týmem Královstvínábytku.cz odpovíme. Vezměme to popořadě.

Mezi klady těchto sestav na sezení patří:

  • úspora místa,
  • optická kompaktnost,
  • reprezentativnost,
  • větší pohodlí.

Sedací souprava do rohuPrvní bod je nejspíše jasný pro každéhodíky rohovému tvaru (takzvaně do písmene L), kopíruje sedačka tvar stěny a díky tomu ušetří hodně místa v celé místnosti. Lépe ji totiž prostorově využívá.

Díky tomu máte vzdušnější interiér. Kompaktnost souvisí (nečekaně) také s tvarem. Tato výrazná pohovka je celistvá a jednotná – vyplní celý roh místnosti a ničím jiným neruší, nikde neční.

Reprezentativní každým coulem

Majestátnost a rozměry (ač šetřivé oproti klasickým rodinným koženým lenoškám) zapříčiňuje, že na sebe strhává největší pozornost. Není se tedy čemu divit, že ji můžeme najít v mnoha kancelářích a konferenčích místnostech.

Pohodlí, které se vyplatí

Písmeno l - sedací setTam jsou také díky posledními kladu – díky svému tvaru dokáže na stejné velikosti nabídnout více pohodlí. Víte, kde je nejlépe? Rovnou v rohu, kde jste z obou stran obklopeni příjemně měkkými polstrovanými polštáři a sedáky. Co více si přát?

Jaké jsou nevýhody?

Mezi nevýhody rohových sedacích souprav patří vyšší cena, která je však vyrovnaná více klady, které jsme vybrali výše. Plus pro mnohé může být problémem, že pro vyčištění interiéru (tedy i za sedačkou), budou muset odsunout celý monolit.

Při výběru vhodného setu na sezení určitě musíte zohlednit to, jestli chcete mít model s/bez úložnými prostory. Ty nabízejí větší míru komfortu, protože nezbytné drobnosti umístíte dovnitř sedačky, takže se vám v obývacím pokoji nikde neválí žádní drobnosti.

Jakou si vyberete? Mrkněte se do našeho katalogu, kde máme zalistovaných pěkných pár kousků – a to jak levnější, tak luxusnějších. I milovníci různých stylů si přijdou na své – je libo retro, moderna, nebo rustikální klasika? Je to jen na vás…