Manželské postele tak, jak je neznáte

posted in: Nezařazené | 0

Manželská postel nemůže chybět v žádné domácnosti. Dokonce se k tomu druhu postele obrací stále více mladých, byť žijí sami. Manželské postele mají různé rozměry, mezi ty základní patří zpravidla velikost 140×200 cm, 160×200 cm nebo oblíbených 180×200 cm.

Materiály, které potřebujete mít

Mezi tradiční materiál manželských postelí patří masiv dřeva. Dále jsou to cenově dostupné lamino postele a v neposlední řadě i stále více oblíbené kovové postele, které slavily úspěch již v minulých stoletích.

Co možná překvapí některé hospodyňky – rovněž roste poptávka po čalouněných postelích, které jsou tak náročné na údržbu. Mnohé z nich však již nedisponují již zakomponovanou matrací, je tak možné, vybrat si alespoň vhodnou tvrdost matrace.

Za co si připlatíte

Možná bizarnější jsou pak verze eko kůže či pravé hovězí kůže, samozřejmě to už jsou postele ve zcela jiných cenových relacích. Připlatíte si rovněž za textilní postele, respektive za materiál satén, semiš apod. Co je ale asi nejnákladnější na současných manželských postelích, je jejich čelo.

To se zpravidla prodává zvlášť, je tak možno si vybrat z několika druhů tvarů, prošívání, materiálů, potisků atd., atd. K dispozici jsou rovněž čela, které bez nadsázky směřují až ke stropu. Ovšem stejně snadno si můžete koupit postel bez jakéhokoli čela, počítejte však, že pokud nemáte zeď opatřenou zdobným kamenem, brzy si omítku opíráním se o ni poškodíte.

Co je oblíbené

Oblíbené jsou kombinace vícero materiálů. Dřevěná konstrukce postele a textilní polstrované a prošívané čelo. Nebo čelo z kůže. Je toho mnoho na výběr a také mnoho firem se orientuje dle přání zákazníka.

Rovněž se doma vrací ke vzdušným postelím s průzorem pod sebou, aby byly vidět pěkné zdobné nožky postele, ale především, aby mohla matrace větrat i zespod. Doba zažívá rovněž renesanci v laťkách, které jsou zase v mnoha případech již pevnou součástí postelí a není je tak třeba dokupovat zvlášť.