Konferenční stolky včera a dnes

posted in: Nezařazené | 0

Stoly a stolky nás provází už od starověku, ovšem největšího rozmachu došlo v renesanci, kde stolky dostaly určitou zdobivost, ovšem funkce zůstala stejná – místo pro odkládání věcí denní potřeby.

Zaměřeno na pohodlí

Dnes známe konferenční stolky především v souvislosti se sedací soupravou nebo pohovkou. Jedná se o stolek větších či menších rozměrů, na který si odkládáme noviny, knihy, nápoje, drobné občerstvení apod. Do jisté míry můžeme mluvit o pohodlí, jelikož všechny věci, které potřebujeme, jsou na jednom místě. Navíc jsou dnešní konferenční stolky často opatřeny i šuplíkem, což je rovněž velmi praktické. Takové kousky je možné vidět například na www.mt-nabytek.cz

konferenci-stolek

Jak vybrat konferenční stolek?

Výběr takového nábytku nemusí být na první pohled tak snadný, jak se zdá. Myslet musíte na několik podstatných věcí.

1) Výška stolku – když je stolek k sedací soupravě nebo pohovce moc vysoký, tak jednak nepůsobí pěkně, ale také nám až může překážet ve výhledu na televizi.
2) Velikost stolu (plocha) – celková velikost plochy je rovněž důležitá, je dobré přizpůsobit konferenční stolek tak, že nebude přesahovat přes okraje sedacího nábytku.
3) Barva a design – obecně platí, že téměř ke všem moderním sedačkám se hodí stolky skleněné, ovšem ty mají nevýhodu ve své údržbě. Ale chybu s nimi neuděláte, jsou krásné a designově čisté. Vybíráte-li dle barev, tak volte barevnou podobnost s kobercem nebo sedačkou. Ovšem platí, že stolek by měl být alespoň o dva odstíny světlejší nebo tmavší.

Určitě myslete i na to, že do stolek není odkladiště všeho možného, aby interiér působil klidně a čistě, tak se na stolek umisťují opravdu jen potřebné věci. Chybu neuděláte ale s čerstvými květinami, pomocí kterých celý byt rozzáříte.

K výběru můžete využít náš katalog nábytku na www.kralovstvinabytku.cz, kde se věnujeme těm nejlepším kusům na českém internetu.