Jak vybrat správnou postel s úložným prostorem?

posted in: Nezařazené | 0

Postel s prostorem na uložení věcíJak na nejlepší výběr nové postele do ložnice? A ještě takové, která má v sobě ukryté šikovné šuplíky? Například na ložní prádlo, případně nějaké postelové nezbytenosti? Jak takovou postýlku vybrat? S tím vám dnes chceme pomoci.

Na velikosti vždy záleží!

Základem je výběr vhodné velikosti – bude to jednolůžko, nebo manželská postel? Jaké rozměry potřebujete? Všeobecně bývají na českém internetu k dostání tyto velikosti:

  • 80×200,
  • 90×200,
  • 140×200,
  • 160×200,
  • 180×200
  • a 200×200.

Z těchto velikostí byste si měli vybrat pro dospělého člověka – je samozřejmé, že například pro manžele jsou vhodnější velikosti od 140 cm šířky a výše. Na délce většiny postelí není co měnit – dva metry na délku jsou dostačující. Menší se kupují například jen pro děti – zde je menší velikost pochopitelná. Ale i tehdy mnozí rodiče koupí dítku klasickou dospělou postel, aby v budoucnu nemuseli řešit výměnu za větší (přeci jenom děti rostou jako z vody).

Jak vybrat tu nejlepší z nabídky?

Lenoška s úložnými místyJak tedy vybrat tu správnou a ještě tu s úložným prostorem pod ložnou částí? Vhodnou velikost tedy máme. My jsme si například do naší novomanželské ložnice pořídili velikost 180×200 cm. Máme ji vyzkoušenou, že nám stačí (nepatříme mezi obry) a pohodlně se na ní vyspíme. K posteli často potřebujete ještě lepší rošt a matrace.

Nezapomeňte na matraci i rošt

Zde jsme volili jednoduchou klasiku – dřevěný rošt rozdělený na 2 části, který je vhodný právě pro manželské varianty. U matrací jsme se museli trochu zamyslet, protože na naši velikosti jsme mohli mít buď 2 90×200, nebo jednu „stoosmdesátku“. Nakonec jsme vybrali dvě samostatné, protože se jednodušeji přenášejí, čistí a mají větší flexibilnost. A v případě „proležení“ (které snad nedopadne dříve než za 5 let) můžete vyměnit jen 1 z nich.

Proč zrovna takové lehátko?

Zpět ale k hlavnímu obsahu článku – prostory na ukládání jsou zpravidla umístěné pod ložní části a jsou přístupné z čela postýlky. Většinou jsou řešené velkými a hlubokými šuplíky na několika kolejničkách, které zajišťují stabilitu a dostačující nosnost. U nás se do nich vejde například povlečení, druhé deky a náhradní polštáře – jsou ideální jak pro nenadálé návštěvy, tak i na vystlání gauče, kdyby nás třeba při večerním filmu tlačil a nebyl dostatečně pohodlný.