Jak vybrat nábytek do dětského pokoje?

posted in: Nezařazené | 0

Vybíráte nábytek pro vaše děti? Víte, na co si dát pozor? Kde ho koupit? A proč je dražší než běžný nábytek? Na všechny tyto otázky vám odpovíme v našem článku…

Pozor na hrany

Nábytku je všude kolem spoustu, ale dětský nábytek je specifický, a to nejen svými pestrými barvami, někdy i vtipnými tvary, ale i způsobem, jakým se používá. Můžete se podívat do našeho katalogu na www.kralovstvinabytku.cz, kde najdete řadu typů a specifikací.

Nábytek do dětského pokoje vybírejte velmi pečlivě, především s ohledem na bezpečnost vašich dětí, přeci jen tráví v dětském pokoji spoustu času, tudíž se do kontaktu s nábytkem dostávají často a riziko nějakého úrazu je značné.

Hrany dětského nábytku (u skříní, komod, postelí, židlí atp.) by měly být zaoblené, při ostrých 90 stupňových hranách hrozí mnohem větší riziko, ale tuto skutečnost je třeba brát s ohledem na věk dítěte.

detsky-pokoj

 

Vzhled je důležitý – působí na dětskou kreativitu

Je vědecky dokázáno, že když se děti cítí dobře ve svém pokoji a líbí se jim, tak to výrazně napomáhá jejich kreativnímu myšlení. Důležité je i vybírat nábytek do dětského pokoje tak, aby se dobře využíval i dětem. Typickým příkladem jsou židle, když dítě využívá klasickou dospělou židli a nemá nohy na zemi v úhlu 90 stupňů, tak se nejedná o komfort a bylo by lepší dítěti koupit raději židli dětskou.

Vůbec se nebojte dítěte zeptat, co se mu líbí a nelíbí. Sledujte, kolik času tráví například u psacího stolu a kolik na koberci, jestli často využívá nábytek s úložným prostorem a další.

Nezávadnost a bezpečnost

Další kapitolou je bezpečnost a nezávadnost nábytku. Zpravidla u menších dětí se může stávat, že nábytek olizují, zde tedy myslíme na zdravotní nezávadnost materiálu, popřípadě povrchové úpravy, laky a povrchové nátěry.

Z hlediska bezpečnosti by měl mít dětský nábytek kvalitní a nosnou konstrukci, většina dílčích částí by k sobě měla být pevně připevněna a nábytek by měl být buď lehký nebo naopak masivní a těžký, aby s ním dítě nemohlo pohnout.

Bezpečný a nezávadný nábytek jsme nalezli především v e-shopu www.mt-nabytek.cz, a to v sekci Dětské pokoje který nabízí široký výběr právě do pokojíčků.