Jak vybrat ideální potahový materiál pro čalouněné postele?

posted in: Nezařazené | 0

Na kvalitě postele závisí i kvalita spánku. Jelikož v posteli člověk stráví třetinu dne, je důležitost tohoto druhu nábytku zřejmá. Výběru postele bychom měli věnovat velkou pozornost.

Kromě designu, tvaru, materiálu, případně praktického úložného prostoru, je nejpodstatnější vlastností postele, abychom se v ní dobře, kvalitně a zdravě vyspali.

Postele jsou dnes nabízeny v nejrůznějším provedení a velikostech, od jednolůžkových, manželských až po tzv. letiště nebo plovoucí postele. Rovněž výběr materiálů použitých na výrobu postelí je bohatý.

Potahový materiál, který si zamilujete

Nejelegantnějším dojmem zřejmě působí kožené postele. Kvalitní, odolná a snadno udržovatelná ekokůže se používá i na manželské postele. Ovšem nejoblíbenější a nejčastěji pořizované jsou postele čalouněné. Čalounění je praktickým potahem, který se dnes vyrábí z odolných a snadno čistitelných materiálů, takže přispívá velkou měrou ke zdravému spánku.

Z čalounění se snadno odstraňuje prach i roztoče a navíc se jedná o elegantní potahový materiál. Čalouněné postele lze umístit do jakýchkoliv ložnic, včetně těch nejmodernějších. Zpravidla jsou opatřeny pelestí, která zvyšuje stabilitu i pohodlí postelí. Pestrý výběr vzorů a barevných odstínů čalounění umožňuje každému zvolit takové provedení, které bude odpovídat jeho vlastnímu vkusu a celkovému barevnému ladění ložnice.

Manželské čalouněné postele

Rozeznáváme dvě kategorie čalouněných postelí. S úložným prostorem a bez něho. Pod postelí bez úložného prostoru se jednodušeji vytírá nebo luxuje podlaha, ovšem manželské postele s úložným prostorem mají nenahraditelnou výhodu. Objemný úložný prostor, umožňuje skladovat nejrůznější věci, které tak nikde nepřekážejí, nejsou na očích a přitom jsou rychle po ruce.

Naskládat sem můžete přikrývky, polštáře, ložní prádlo a další součásti související se spaním. Zrovna tak lze úložného prostoru využít i k uskladnění sezónního oblečení a podobných věcí, pro které nemusíte hledat v bytě jiné místo.